Úvod

Prečo prestať ?Niekoľko závažných dôvodov prečo prestať fajčiť:

Fajčenie spôsobuje rakovinu pľúc, infarkt myokardu, mozgovú príhodu a ďalšie závažné choroby a tak systematicky poškodzuje zdravie Vás i Vášho okolia. Aj keď si to neuvedomujete, tým že fajčíte - skracujete život ľuďom vo Vašom okolí, ktorí sa tak stávajú pasívnými fajčiarmi. V SR denne umiera na následky, t.j. choroby z fajčenia 20 tisíc obyvateľov, ČR asi 60 tisíc ľudí, v celej EÚ okolo 600 tisíc ľudí a celosvetovo cca 3,5 milióna ľudí ročne.

Fajčiari sú meteorosenzitívnejší, t.j. počasie má na nich oveľa väčší vplyv ako na nefajčiarov. Viac sa dozviete TU: www.biopocasie.sk

Fajčenie je vysoko návykové - stávate sa tak otrokom fajčenia, ktoré Vám samo diktuje, koľko fajčiť a Vy mu nemôžete povedať NIE.

Fajčenie ide do peňazí. Každý rok sa cigarety zdražujú a myslíte, že budúci rok to bude inak - nebude... ďalej budete musieť platiť, za to čo nechcete - investujte peniaze inak! Prestaňte s tým!

Fajčenie nie je moderné - ako fajčiar sa stávate neprijateľný pre spoločnosť, lebo znepríjemňujete život ľuďom okolo seba. Keď fajčíte, okolie Vás môže považovať za slabocha, pretože vie, že nie ste schopý povedať nie....ale s nami to dokážete! A vôbec, viete, že každá vyfajčená cigareta skracuje život najmenej o päť minút?

Keď s nami prestanete fajčiť - zlepší sa Váš zdravotný stav doslova skokom - rozvrh Vášho návratu k zdraviu nájde TU