Úvod

Môžete opäť začať fajčiť?Účinok terapie pretrváva aj v prítomnosti fajčiarov !

Ak však budete chcieť, dôvody návratu k fajčeniu si nájdte:

1. STRES - ak sa dostanete do zložitej životnej situácie, fajčíte s nádejou, že Vás cigareta ukľudní a pomôže Vám prekonať problém. Zapálená cigareta nechutí, ale počas fajčenia nechuť slabne a nikotínový hlad sa vracia.

2. ZVEDAVOSŤ - napriek tomu, že sa už potreba fajčenia nedostavuje, klient, aby zistil svoju reakciu na terapiu, siahne po cigarete. Je to tzv. aktívny pokus, ktorý nikotínovú závislosť opäť vráti.

3. ISTOTA - že vyfajčenie jednej cigarety po dlhej prestávke nespôsobí návrat nikotínového hladu, čo nie je pravda. Ak klient skúsi fajčiť s presvedčením, že „jedna cigareta neuškodí“ veľmi sa mýli. Prvé „šľuky“ novej cigarety majú tak zlú chuť, že sa mu nepodarí vyfajčiť ani jej polovicu, ale už o hodinu - dve hľadá ďalšiu.

Berte, prosím, biorezonančnú metódu ako spôsob pomoci pre zanechanie fajčenia, ktorý potlačí fyzickú závislosť na cigaretách, nie psychické návyky !

Dôležité je, aby fajčiar odstránil zo svojej blízkosti (domov, pracovisko...) všetky cigarety, popolníky, zapaľovače, zápalky a na tieto miesta umiestnil „náhrady“, ako sú žuvačky (bez nikotínu!), oriešky a pod.

Nájdite si nové zvyky:

- Zmeňte svoje návyky a fajčenie si znepríjemňujte nejakou činnosťou, ktorá fajčenie neumožňuje.

- Robte veci, ktoré si vyžadujú ruky. (Písanie listov, manikúra, so psom na prechádzku, ručné práce, práca na záhrade alebo dielni...)

- Tešte sa z pocitu nezapáchajúcich úst a udržujte si ho častejším čistením zubov a vyplachovaním ústnou vodou.

- Oddychujte a myslite na pekné veci.

- Dbajte na svoj vzhľad.

- Nájdite si čas na zmysluplnú, uspokojujúcu a dôležitú činnosť.

- Jedzte prevažne celozrnné produkty, pestrú stravu, ovocie, zeleninu - zabránite tak neželanému priberaniu na váhe.

- Fajčiari majú častejšie nedostatok vitamínu C, takže v prvom týždni berte 2x1000mg vitamínu C. Pozor: v prípade hnačky dávku treba redukovať!

S nami to dokážete !